50k Solo List

Registered Racers

Have a look at the competition for the Sinister 7 Ultra. Final numbers are only assigned on race day and the bib numbers shown may change.

Note that solo runners are not shown until they enter a gender and have selected to display their names.

= Sinister Triple competitor (used the Sinister Triple form to sign up)

50k Solo Runners: 162

50-mile Solo Runners: 165

100-mile Solo Runners: 119



Solo Female

601

602. Leah Reid – Falun, AB 

603

604

605

606. Name not displayed

607

608. Liana Estabrooks – Leduc, AB 

609

610. Lynsey Jones – Saskatoon, SK 

611

612. Trudy Keil – Regina, SK 

613

614

615. Karlee McMahon – Edmonton, AB 

616

617

618. Tiffany Stroud – Stony plain, AB 

619

620. Lori Lunty – Camrose, AB 

621. Tennille Kupsch – Edson, AB 

622. Amelinda Pearcey – Grande Prairie , AB 

623

624. Emilie Brown – Edmonton, AB 

625. Amanda Bartelds – Grande Prairie, AB 

626. Amanda Haberstock – Edmonton, AB 

627. Melissa Rogers – Manning, AB 

628

629

630

631. Annabelle Newhook – Edmonton, AB 

632

633. Carole Holt – Edmonton, AB 

634. Jacqueline Gentile – Sparwood, BC 

635. Miranda Morrison – St Albert, AB 

636. Michelle Lennarson – Edmonton, AB 

637. Laura Moore – Lethbridge, AB 

638. Diane McIntyre – Calgary , AB 

639. Allison Capron – Bellevue, AB 

640. Sharon Stearns – Edmonton, AB 

641

642. Carla Rodriguez dimitrescu – Edmonton, AB 

643

644

645

646

647

648

649. Michelle Bohn – St. Albert, AB 

650. Conny deVos – Edmonton, AB 

651

652. Teresa Gilroy – Edmonton, AB 

653. Meghan De Wit – Cochrane, AB 

654. Tess Owen – Edmonton, AB 

655. Arynne Tran – Lethbridge, AB 

656. Jennifer Ellerman – Medicine Hat, AB 

657. Megan Heinen – Red deer, AB 

658. Jacqueline Domrow – Red Deer, AB 

659. Ana Potzkai – Edmonton, AB 

660. Lana Ross – Coleman, AB 

661. Ana Aguilar – Lethbridge, AB 

662. Rayna Corbin – Maple Creek, SK 

663. Rhyannon O Heron – Edmonton, AB 

664

665

666. Heather Rogalski – Edmonton, AB 

667. Name not displayed

668

669

670

671. Petra Acorn – Yellowhead county, AB 

672. Janelle Ordonia – Grande Prairie, AB 

673

674

675

676. Taylor Sheppard – Athabasca, AB 

677

678. Maura Cerkowniak – Saskatoon, SK 

679

680

681

682. Emily Lundmark – Red Deer, AB 

683. Kim Romanufa – Sherwood Park, AB 

684. Ania Konikowski – Edmonton, AB 

685

686. Celeste Cross Child – Saskatoon, SK 

687. Sandra Thomson – Edmonton, AB 

688. Sharalee Sharalee.isaac@gmail.com – Saskatoon, SK 

689. Cara Harvey – Sherwood Park, AB 

690. Kimberlee Bond – Crowsnest Pass, AB 

691. Teagan Gahler – Edmonton, AB 

692

693. Barb Condon – Calgary, AB 

694

695. Adriana Klassen – Calgary, AB 

696

697. Jennifer O’Brien – Saskatoon, SK 

698. Saya Fryer – Calgary, AB 

699

700

701

702. Kirsten Bjornson – St Albert, AB 

703

704. Helen Moore – Grande Prairie , AB 

705. Pam Litwin – Okotoks , AB 

706

707. Cindy Paskiewich – Sparwood, BC 

708. Jennifer Adams – Calgary, AB 

709

710. Sarah Stewart – Edmonton, AB 

711

712

713

714

715. Nadine King – Sexsmith , AB 

716. Lauren Vincent – Edmonton, AB 

717

718

719

720

721. Allycia Kwon – Edmonton, AB 

722. Elaine Urwin – Vermilion, AB 

723

724. Mckenna Morrison – Lethbridge, AB 

725

726. Kim Berenbaum – Calgary, AB 

727

728. Blerta Llupi – Red Deer, AB 

729. Maria Mill – Red Deer, AB 

730. Tracey Tirpak – Red deer county, AB 

731. Suzanne Thibault – Sylvan Lake , AB 

732. Hannah Gahler – Victoria, BC 

733

734. shauna johnson – Calgary, AB 

735. Laura Caceres Chicas – Port Elgin , ON 

736. Jennifer Conway – Edmonton, AB 

737. Eva Chalmers – Edmonton, AB 

738. Silvia Lee – Edmonton , AB 

739. Jadene White – Edmotnon, AB 

740

741. Terri Carlson – Regina, SK 

742

743

744

745. Maliheh Soleimani – Kelowna , BC 

746

747. Megan McLean – Edmonton, AB 

748. Anne Edwards – Edmonton, AB 

749

750. Name not displayed

751. Page Beaton – Saskatoon, SK 

752. Danielle Fiddler – Lethbridge, AB 

753

754. Name not displayed

755. Jessica Pietrzyk – Regina, SK 

756. Karyn Highet – Calgary, AB 

757

758. Katherine Kruse – Charlie Lake, BC 

759. Karolina Palka – Regina, SK 

760

761

762. Lauren Rees – Grande Prairie, AB 



Solo Male

601. Chris Schwarz – Sherwood Park, AB 

602

603. Jeremy Ring – Saskatoon, SK 

604. Steve Shaw – Edmonton, AB 

605. Richard Ireland – Sturgeon County, AB 

606

607. Nick Lade – Benalto, AB 

608

609. Aaron Kinney – Edmonton, AB 

610

611. Cory Jones – Saskatoon, SK 

612

613. Paul Hamilton – Edmonton, AB 

614. Travis Jones – Sylvan Lake, AB 

615

616. Matt Burrows – Edmonton, AB 

617. Cameron Mang – Regina, SK 

618

619. Rob Bartko – Edmonton, AB 

620

621

622

623. Jordy Burrows – Edmonton, AB 

624

625

626

627

628. Alan Windhorst – Edmonton, AB 

629. Omar Yepez – Edmonton , AB 

630. David Swingler – Calgary, AB 

631

632. Brenden Schafer – Sylvan Lake, AB 

633

634

635

636

637

638

639

640

641. Dave McNalty – Edmonton, AB 

642

643. Name not displayed

644. Erwin Walters – Black Creek, BC 

645. Jeff Field – Strathmore, AB 

646. Andrew Morrison – St Albert, AB 

647. Dan Rombough – Edmonton , AB 

648. Jordan Biggs – Edmonton, AB 

649

650

651. Matthew Kuzek – Red deer, AB 

652

653

654

655

656

657

658

659

660

661

662

663

664. Mike Corbin – Maple Creek, SK 

665. Joel Durling – Lloydminster, AB 

666

667

668. Jarrid Holscher – Calgary, AB 

669. Korey Sterling – Sylvan Lake , AB 

670. Murray Barker – Medicine Hat, AB 

671

672

673. Amro Alansari – Saskatoon, SK 

674. Kris Tansem – Sexsmith Alta, AB 

675. Harvey Mathies – Saskatoon , SK 

676

677. Matthew Lajeunesse – Sylvan Lake, AB 

678

679. Corbin Huxtable – Vermilion, AB 

680. Joel Jackson – Red Deer, AB 

681. Seamus McFadden – Calgary, AB 

682

683

684

685. Bradley Atkinson – Beaumont, AB 

686

687

688

689

690

691

692. Alex Lader – Jasper, AB 

693

694. Gregg Delcourt – Calgary, AB 

695

696. Jesse Jackson – Edmonton, AB 

697

698

699. Greg Barnett – Calgary, AB 

700. Barry Morrell – Westbank, BC 

701. Josaiah Ordonia – Grande Prairie, AB 

702

703. Joseph Eggins – Lethbridge, AB 

704

705

706. Tim Cossins – Okotoks , AB 

707

708

709. Name not displayed

710

711. Micheal Wendzina – Saskatoon, SK 

712. Miles McMillan – Morinville, AB 

713. Paul Caughlin – Saskatoon, SK 

714. Justin Woitas – Edmonton, AB 

715

716

717. Teagan Shandro – Calgary, AB 

718. Name not displayed

719. Kevin Strangway – Grande Prairie, AB 

720. Aaron Archer – Calgary, AB 

721

722

723. Greg Urwin – Vermilion, AB 

724

725. Alex Donald – Saskatoon, SK 

726

727. Jason Prebushewski – Lethbridge, AB 

728

729

730

731

732

733. Stephan Moseson – Victoria, BC 

734

735

736

737

738

739

740. Jim Carlson – Regina, SK 

741

742. Name not displayed

743. Kyle Paterson – Lethbridge, AB 

744. Travis Weber – Warman, SK 

745

746. Nathan Thomson – Lethbridge, AB 

747

748

749. Aidan O’Callaghan – Calgary, AB 

750

751

752

753. Nana Asante – Calgary, AB 

754

755

756

757. Doug Warden – Calgary, AB 

758

759

760. Jack Bailey – Blairmore, AB 

761. Chris Tunison – REGINA, SK 

762



Altra RunningThe Bridge Sports PhysiotherapyHydraPak Kanata BCMI

Sinister Sports Inc.
Box 460 Bellevue, AB, T0K 0C0
E:

©2020-2022 Sinister Sports Inc. All Rights Reserved.