Volunteer

Find My Location

You can look up your locations by your first name.

Be sure to check out the Volunteer Overview and Volunteer Schedule. You can also find your location documents.

1.   Aaron Kr:

CP207 - Sat. 9:30am to 2:00pm /

2.   Aleana Go:

CP226 - Sat. 11:00pm to 3:00pm /

3.   Amanda Ba:

CP109 - Sat. 7:30am to 10:00am /

4.   Amanda Ma:

Registration - Fri. 12:00pm to 4:00pm /

5.   Andrew Gi:

Registration - Fri. 4:00pm to 8:00pm / TA-500 - Sat. 8:30pm to Sun. 1:00am /

6.   Angela Zi:

Registration - Fri. 12:00pm to 4:00pm /

7.   Angela Zi:

Kids Race - Sun. 12:30pm to 4:00pm /

8.   Angie Vi:

Registration - Fri. 12:00pm to 4:00pm /

9.   Angie Va:

Registration - Fri. 12:00pm to 4:00pm /

10.   Anna Da:

Start Line - Sat. 7:00am to 8:30am /

11.   Ashleigh Ba:

CP109 - Sat. 7:30am to 10:00am /

12.   atlas qw:

Finish - Sat. 11:00pm to Sun. 4:00am /

13.   Avery Ar:

Registration - Fri. 12:00pm to 4:00pm /

14.   Aynsley Ar:

Registration - Fri. 12:00pm to 4:00pm /

15.   Beata Ka:

Finish - Sat. 11:00pm to Sun. 4:00am /

16.   Beata Ka:

CP416 - Sat. 2:00pm to 11:00pm /

17.   Beatrix Le:

Registration - Fri. 4:00pm to 8:00pm /

18.   Becka Br:

19.   Becka Br:

Registration - Fri. 8:00am to 12:00pm /

20.   Beth Hi:

Registration - Thurs. 6:00pm to 10:00pm /

21.   Brady Va:

Registration - Fri. 12:00pm to 4:00pm /

22.   Brayden Ba:

TA-400 - Sat. 1:00pm to 5:00pm /

23.   Brenda Sh:

Kids Race - Sun. 12:30pm to 4:00pm /

24.   Brennan Fa:

TA-400 - Sat. 5:00pm to 9:00pm / CP510 - Sat. 11:30pm to Sun. 6:00am /

25.   bruce le:

CP304 - Sat. 2:30pm to 6:00pm /

26.   calvin Wh:

Registration - Fri. 4:00pm to 8:00pm / Start Line - Sat. 7:00am to 8:30am / CP214 (formerly 219) - Sat. 10:00am to 5:00pm /

27.   Candice Ed:

TA-400 - Sat. 5:00pm to 9:00pm /

28.   Carianne Mc:

TA-300 - Sat. 3:00pm to 7:00pm /

29.   Carol Ko:

Registration - Thurs. 6:00pm to 10:00pm /

30.   carol pe:

CP521 - Sat. 6:30pm to 11:00pm /

31.   Cathleen Be:

Registration - Fri. 4:00pm to 8:00pm / Finish - Sat. 6:00pm to 11:00pm /

32.   Chad Ba:

TA-400 - Sat. 1:00pm to 5:00pm /

33.   Chantel Ri:

Finish - Sun. 4:00am to 8:00am /

34.   Cheri Tr:

CP423 - Sat. 9:00pm to Sun. 3:30am /

35.   Cindy Cl:

CP226 - Sat. 11:00pm to 3:00pm /

36.   Clayton Br:

TA-500 - Sat. 8:30pm to Sun. 1:00am / TA-500 - Sun. 1:00am to 5:30am / CP510 - Sat. 4:30pm to 11:30pm /

37.   Cody Mc:

TA-300 - Sat. 3:00pm to 7:00pm /

38.   Corinne Fa:

TA-400 - Sat. 5:00pm to 9:00pm / CP510 - Sat. 11:30pm to Sun. 6:00am /

39.   Cory Wa:

Registration - Fri. 12:00pm to 4:00pm /

40.   Dan Iz:

Registration - Fri. 4:00pm to 8:00pm / TA-300 - Sat. 11:00am to 3:00pm / Finish - Sat. 11:00pm to Sun. 4:00am / Finish - Sun. 4:00am to 8:00am /

41.   Daniel Cl:

CP521 - Sat. 11:00pm to Sun. 4:00am /

42.   Darren Wy:

CP410 - Sat. 1:30pm to 11:00pm /

43.   Dave Li:

TA-400 - Sat. 5:00pm to 9:00pm /

44.   David Pa:

CP206 - Sat. 9:30am to 1:30pm / Medic - Sun. 12:00am to 8:00am /

45.   David Ch:

Finish - Sat. 11:00pm to Sun. 4:00am /

46.   Dawn Fo:

Registration - Fri. 12:00pm to 4:00pm /

47.   Debbie Mo:

Registration - Thurs. 6:00pm to 10:00pm / Registration - Fri. 12:00pm to 4:00pm / CP109 - Sat. 7:30am to 10:00am / CP513 - Sat. 6:00pm to 12:00am /

48.   Debbie Mo:

CP226 - Sat. 11:00pm to 3:00pm /

49.   Debbie Mo:

CP521 - Sun. 4:00am to 8:00am /

50.   Dee Ja:

TA-300 - Sat. 11:00am to 3:00pm /

51.   Denae Tu:

TA-500 - Sat. 3:30pm to 8:30pm / Kids Race - Sun. 12:30pm to 4:00pm /

52.   Derek Kr:

Registration - Fri. 4:00pm to 8:00pm / CP416 - Sat. 2:00pm to 11:00pm /

53.   df f:

CP521 - Sat. 6:30pm to 11:00pm /

54.   Drew Ro:

Start Line - Sat. 7:00am to 8:30am /

55.   Ed Va:

Registration - Fri. 12:00pm to 4:00pm /

56.   Elouise Wa:

Kids Race - Sun. 12:30pm to 4:00pm /

57.   Em-Em My:

TA-300 - Sat. 3:00pm to 7:00pm / Finish - Sat. 6:00pm to 11:00pm / Kids Race - Sun. 12:30pm to 4:00pm /

58.   Erin Gi:

Registration - Fri. 4:00pm to 8:00pm / TA-500 - Sat. 8:30pm to Sun. 1:00am /

59.   Faye Lo:

Finish - Sat. 11:00pm to Sun. 4:00am /

60.   frances le:

CP510 - Sat. 4:30pm to 11:30pm /

61.   Garnette Da:

Registration - Fri. 12:00pm to 4:00pm / TA-400 - Sat. 1:00pm to 5:00pm /

62.   Gerri Da:

Registration - Thurs. 6:00pm to 10:00pm /

63.   Gillian Na:

Registration - Fri. 12:00pm to 4:00pm /

64.   Gordon Ha:

CP214 (formerly 219) - Sat. 10:00am to 5:00pm / CP423 - Sat. 2:30pm to 9:00pm /

65.   Hailee Da:

TA-500 - Sat. 8:30pm to Sun. 1:00am / TA-500 - Sun. 1:00am to 5:30am /

66.   Heather Ba:

Registration - Fri. 8:00am to 12:00pm / TA-500 - Sun. 1:00am to 5:30am /

67.   Helen Mo:

Registration - Fri. 8:00am to 12:00pm /

68.   Hermione Ai:

Registration - Fri. 12:00pm to 4:00pm /

69.   Hiroshige Wa:

Kids Race - Sun. 12:30pm to 4:00pm /

70.   Holly Ma:

TA-300 - Sat. 3:00pm to 7:00pm /

71.   Jackie Pe:

CP109 - Sat. 7:30am to 10:00am / CP304 - Sat. 11:30am to 2:30pm /

72.   Jacob Fa:

73.   Jake Ai:

TA-300 - Sat. 11:00am to 3:00pm /

74.   James Ch:

TA-500 - Sat. 8:30pm to Sun. 1:00am /

75.   jane dy:

Registration - Thurs. 6:00pm to 10:00pm / Kids Race - Sun. 12:30pm to 4:00pm /

76.   Janice St:

Registration - Thurs. 6:00pm to 10:00pm /

77.   Jeff Li:

Registration - Fri. 4:00pm to 8:00pm /

78.   Jeff Nu:

TA-200 - Sat. 8:00am to 12:30pm / CP423 - Sat. 2:30pm to 9:00pm /

79.   Jen Fo:

TA-400 - Sat. 1:00pm to 5:00pm /

80.   Jennifer Mc:

CP513 - Sun. 12:00am to 6:00am /

81.   Jennifer De:

Finish - Sun. 4:00am to 8:00am /

82.   Jeremiah Dl:

TA-300 - Sat. 3:00pm to 7:00pm /

83.   Jessica Du:

CP513 - Sun. 12:00am to 6:00am /

84.   JOHN CR:

Registration - Thurs. 6:00pm to 10:00pm /

85.   John Wa:

TA-300 - Sat. 11:00am to 3:00pm /

86.   Jordan Ki:

CP521 - Sun. 4:00am to 8:00am /

87.   Julie Gu:

Registration - Fri. 4:00pm to 8:00pm /

88.   JW Mc:

Registration - Fri. 12:00pm to 4:00pm /

89.   Kaden Tu:

TA-500 - Sat. 3:30pm to 8:30pm / Kids Race - Sun. 12:30pm to 4:00pm /

90.   Kaden Tu:

91.   Karen Pa:

TA-200 - Sat. 8:00am to 12:30pm /

92.   Katherine Kr:

TA-500 - Sun. 1:00am to 5:30am /

93.   Keltie Tu:

TA-500 - Sat. 3:30pm to 8:30pm /

94.   Kendra Fo:

TA-400 - Sat. 1:00pm to 5:00pm / TA-400 - Sat. 5:00pm to 9:00pm /

95.   Kerry Br:

Registration - Fri. 8:00am to 12:00pm / TA-500 - Sun. 1:00am to 5:30am /

96.   Kevin Ch:

TA-500 - Sat. 8:30pm to Sun. 1:00am /

97.   Kevin Ko:

Kids Race - Sun. 12:30pm to 4:00pm /

98.   Kim Br:

TA-400 - Sat. 5:00pm to 9:00pm /

99.   Kimberley Ch:

Kids Race - Sun. 12:30pm to 4:00pm /

100.   Kole Dz:

TA-400 - Sat. 1:00pm to 5:00pm /

101.   Kyler Tu:

TA-500 - Sat. 3:30pm to 8:30pm /

102.   Landon Me:

CP207 - Sat. 9:30am to 2:00pm /

103.   Laura To:

Registration - Fri. 8:00am to 12:00pm /

104.   Laura To:

Finish - Sat. 6:00pm to 11:00pm /

105.   laverni em:

CP510 - Sat. 4:30pm to 11:30pm /

106.   Leon Ge:

Registration - Fri. 4:00pm to 8:00pm / TA-500 - Sat. 8:30pm to Sun. 1:00am /

107.   Leonie Wa:

Kids Race - Sun. 12:30pm to 4:00pm /

108.   Lesley Pr:

Kids Race - Sun. 12:30pm to 4:00pm /

109.   Linda Ma:

CP521 - Sat. 11:00pm to Sun. 4:00am /

110.   Lisa Ir:

Registration - Fri. 12:00pm to 4:00pm /

111.   Lorissa Ir:

Kids Race - Sun. 12:30pm to 4:00pm /

112.   Louis Ba:

CP406 - Sat. 12:30pm to 11:30pm /

113.   Makennah Wa:

Registration - Fri. 8:00am to 12:00pm /

114.   Malorie Ca:

Registration - Fri. 4:00pm to 8:00pm / Finish - Sat. 6:00pm to 11:00pm /

115.   Maria An:

Kids Race - Sun. 12:30pm to 4:00pm /

116.   Marie-Eve Pe:

CP206 - Sat. 9:30am to 1:30pm / CP513 - Sat. 6:00pm to 12:00am /

117.   Mark Gi:

CP416 - Sat. 2:00pm to 11:00pm /

118.   Martin Pe:

CP304 - Sat. 11:30am to 2:30pm / CP304 - Sat. 2:30pm to 6:00pm /

119.   Matthew Ja:

CP423 - Sat. 9:00pm to Sun. 3:30am /

120.   Maya Va:

Registration - Fri. 12:00pm to 4:00pm /

121.   Meghan Fr:

Registration - Fri. 12:00pm to 4:00pm / TA-200 - Sat. 8:00am to 12:30pm / CP410 - Sat. 1:30pm to 11:00pm /

122.   Melody Li:

Registration - Thurs. 6:00pm to 10:00pm / Registration - Fri. 8:00am to 12:00pm / CP226 - Sat. 3:00pm to 7:00pm /

123.   Mike De:

Registration - Fri. 8:00am to 12:00pm /

124.   Moniqe Mi:

Start Line - Sat. 7:00am to 8:30am / CP316 - Sat. 4:30pm to 8:30pm /

125.   Murray Tu:

TA-500 - Sat. 3:30pm to 8:30pm / Kids Race - Sun. 12:30pm to 4:00pm /

126.   Myriam Mu:

Registration - Thurs. 6:00pm to 10:00pm / Registration - Fri. 4:00pm to 8:00pm / TA-300 - Sat. 3:00pm to 7:00pm /

127.   Nathan Pr:

Kids Race - Sun. 12:30pm to 4:00pm /

128.   Neil C:

Registration - Fri. 12:00pm to 4:00pm / CP214 (formerly 219) - Sat. 10:00am to 5:00pm / Kids Race - Sun. 12:30pm to 4:00pm /

129.   Neil Ro:

Registration - Thurs. 6:00pm to 10:00pm / Registration - Fri. 8:00am to 12:00pm / CP206 - Sat. 9:30am to 1:30pm /

130.   Nolan Je:

Registration - Fri. 4:00pm to 8:00pm /

131.   Odessa Ba:

Registration - Thurs. 6:00pm to 10:00pm /

132.   Pauline and John Wa:

TA-300 - Sat. 11:00am to 3:00pm /

133.   Phil Tr:

CP423 - Sat. 9:00pm to Sun. 3:30am /

134.   RAYMOND CR:

Registration - Thurs. 6:00pm to 10:00pm /

135.   Richard Ko:

Registration - Thurs. 6:00pm to 10:00pm /

136.   Richard Ir:

Finish - Sun. 4:00am to 8:00am /

137.   Rob Sm:

TA-300 - Sat. 11:00am to 3:00pm /

138.   Robert En:

CP513 - Sat. 6:00pm to 12:00am / CP513 - Sun. 12:00am to 6:00am /

139.   Ron Ma:

Registration - Fri. 4:00pm to 8:00pm /

140.   Ron Du:

Kids Race - Sun. 12:30pm to 4:00pm /

141.   Sailaja Pa:

TA-400 - Sat. 1:00pm to 5:00pm /

142.   Sally Anne Lo:

Registration - Thurs. 6:00pm to 10:00pm /

143.   Salomy Fo:

144.   Sandra La:

Registration - Fri. 12:00pm to 4:00pm /

145.   Sandra MC:

CP510 - Sat. 11:30pm to Sun. 6:00am /

146.   Sarah Pl:

Registration - Fri. 4:00pm to 8:00pm / Finish - Sat. 6:00pm to 11:00pm /

147.   Scott Ba:

Registration - Thurs. 6:00pm to 10:00pm / Registration - Fri. 8:00am to 12:00pm / TA-500 - Sun. 1:00am to 5:30am /

148.   Sheldon Wi:

Registration - Fri. 4:00pm to 8:00pm /

149.   Simone Tu:

Kids Race - Sun. 12:30pm to 4:00pm /

150.   Soren Wa:

Registration - Fri. 4:00pm to 8:00pm / Finish - Sat. 11:00pm to Sun. 4:00am /

151.   Steph De:

Registration - Fri. 8:00am to 12:00pm / CP226 - Sat. 3:00pm to 7:00pm /

152.   steve ba:

Finish - Sun. 4:00am to 8:00am /

153.   TAMMY WA:

Registration - Thurs. 6:00pm to 10:00pm /

154.   Tarra Pe:

CP316 - Sat. 1:00pm to 8:00pm /

155.   Tehya Ed:

TA-400 - Sat. 5:00pm to 9:00pm /

156.   Terra Ra:

157.   Thomas Ai:

TA-300 - Sat. 11:00am to 3:00pm /

158.   Tiffany Mc:

TA-300 - Sat. 3:00pm to 7:00pm /

159.   Tom Ri:

CP206 - Sat. 9:30am to 1:30pm /

160.   Trent Ol:

Registration - Fri. 4:00pm to 8:00pm /

161.   Victoria Ko:

Kids Race - Sun. 12:30pm to 4:00pm /

162.   Warren Ga:

CP423 - Sat. 2:30pm to 9:00pm /

163.   WENDI CR:

Registration - Thurs. 6:00pm to 10:00pm /

164.   Zanne St:

Registration - Fri. 12:00pm to 4:00pm /



Altra RunningThe Bridge Sports PhysiotherapyHydraPak

Sinister Sports Inc.
Box 460 Bellevue, AB, T0K 0C0
E:

©2020-2022 Sinister Sports Inc. All Rights Reserved.