Death Racer List

Registered Racers

Have a look at the competition for the Canadian Death Race. Final numbers are only assigned on race day and the bib numbers shown may change.

Note that solo runners are not shown until they enter a gender and have selected to display their names.

= Sinister Triple competitor (used the Sinister Triple form to sign up)

Ultramarathon Solo runners: 256


Solo Female

1. Melanie Moore – Grande Prairie ,  

2

3. Melany Rattray – Edmonton, AB 

4

5

6

7. Sasha McCarty – Brandon, MB 

8

9

10. Laurie Cardinal – Fort St. John, BC 

11

12. Megan Barnett – Calgary, AB 

13

14

15

16. Marika Pelham – Banff, AB 

17

18

19. Jennifer Windl – Hinton, AB 

20. Laura Manuel – Edmonton, AB 

21

22

23. Michelle Annandale – Winnipeg, ZZ 

24

25. Ashley Minni – Grande Prairie, AB 

26

27. Chantel Rivard – Edson, AB 

28

29

30

31

32. Marielle de Bellefeuille – Calgary, ZZ 

33

34

35. Belinda Rappel – Prince George, BC 

36. Name not displayed

37

38

39

40

41

42

43. Kim Bernot – Kelowna, ZZ 

44. Julie Bouck – Charlie Lake, BC 

45. Candace Wagner – Kitchener, ON 

46

47

48

49

50. Laura Brescia – Calgary, ZZ 

51

52

53

54. Jennifer Conway – Edmonton, AB 

55

56

57

58

59

60

61

62

63

64. Julie Gummesen – Manning, AB 

65

66

67

68

69. Kirsti Dolson – Cochrane, ZZ 

70

71. Ashley Ciprick – Calgary, AB 

72. Annemie Raath – Kamloops, BC 

73

74

75

76

77. Mirinda England – Santa Ana, CA 

78

79

80. DNS DNS – Jasper, AB 

81

82

83

84

85

86. Svenja Espenhahn – , AB 

87

88

89

90. Name not displayed

91

92. Tia Morari – Fort McMurray, AB 

93

94

95. Faye Baldock – Canmore, AB 

96. Jill Nachtigall – Beaver County, AB 

97

98

99

100

101. Lesley Pysyk – Dawson Creek, BC 

102

103

104. Jacquie Hill – Spardwood , BC 

105. Sabina Tolean – Mission, BC 

106

107

108

109. Meagann Hareuther – Kelowna, BC 

110

111

112

113

114. Mandi Goudie – Kelowna , BC 

115

116

117

118

119

120. Charmen Wright – Gibbons, AB 

121

122

123

124

125

126. Name not displayed

127. Tammera Kostya – Canmore, AB 

128. Holly Grahn – Kelowna , BC 

129. Claire Perks – Okotoks, AB 

130. Melissa Budd – jasper, AB 

131

132. Noella Buote – Calgary, AB 

133

134

135

136. Fiona Morgan – High Level, AB 

137

138. Name not displayed

139

140

141

142

143. Megan Cameron – Edson, AB 

144

145. Amanda Waterman – Red Deer, AB 

146

147

148

149. Alison McPherson – Banff, AB 

150

151. Catherine Morgan – Edmonton, AB 

152

153

154

155

156

157

158

159

160. Christine Hodgeman – Wembley, AB 

161

162. Christina Schultz – Vancouver, BC 

163

164

165

166. Terri Smith – Jasper, AB 

167. Tina Blois – Grande cache, AB 

168. Rae-Anne Gill – High Prairie, AB 

169

170

171

172

173. Kim Senechal – Winnipeg, MB 

174

175

176

177

178. Kailee Weber – Grande Prairie, AB 

179

180

181

182

183

184

185

186

187

188. Kaylyn Nelson – Grande Cache, AB 

189

190

191. Jen Pohjolainen – Grande Prairie, AB 

192

193

194

195

196

197

198

199

200

201. Nancy Farries – Calgary, AB 

202

203. Jenny Quilty – abbotsford, BC 

204

205

206

207

208

209

210

211

212. Erika Sergeant – Kimberley, BC 

213

214

215

216. Jessica Khubyar-Ebert – Edmonton , AB 

217. Salena LaBine – Edmonton, AB 

218

219

220

221

222

223

224

225

226

227

228

229

230. Dawna Jodoin – vernon, BC 

231

232. Kyla Presley – Parkland County , AB 

233

234. Andrea Moinet-Nichols – West Kelowna, BC 

235

236. Name not displayed

237

238

239

240

241

242. Name not displayed

243. Name not displayed

244. Name not displayed

245

246

247

248

249. Charity Taranik – Calgary, AB 

250

251. Jen Kripki – Saskatoon, SK 

252

253. Sarah Purslow – Vernon, BC 

254

255

256



Solo Male

1

2. Dean Seymour – Sturgeon County, AB 

3

4. Eric Rattray – Edmonton, AB 

5. Jody Chudley – brandon manitoba, MB 

6. Josh King – Red Deer, AB 

7

8. Keith Kerr – St. Walburg, SK 

9. Mackenzie Brown – Lloydminster, AB 

10

11. Landon Hildebrand – Spruce Grove, AB 

12

13. Cameron French – Sturgeon County, AB 

14. Name not displayed

15. Ryan Frost – Dawson Creek, BC 

16

17. Chad Eastman – Calgary, AB 

18. Brandon Regier – Cowley, AB 

19

20

21. David Blundell – Edmonton, AB 

22. Name not displayed

23

24. Tobias Albrechtson – Fort Saskatchewan, AB 

25

26. Name not displayed

27

28. Scott Rogers – St. Albert, AB 

29. Artur Pich – Winnipeg , MB 

30. Hiroshige Watanabe – Edmonton , AB 

31. Evan Birch – Calgary, AB 

32

33. Scott McCully – St Albert, AB 

34. Mike Welygan – Lloydminster, AB 

35

36

37. Jordan Skidnuk – North Vancouver, BC 

38. Steve Grannary – Sturgeon county , AB 

39. Brian Stevenson – Lloydminster, AB 

40. Monty Christie – Lloydminster, SK 

41. Etienne Durocher – North Vancouver, BC 

42. Robert (Ben) Wagner – Kitchener, ON 

43

44

45

46. Ken Bouck – Charlie Lake, BC 

47. Morgan Boyle – Sherwood Park, AB 

48. Curtis Prosko – Parkland County, AB 

49. 

50

51. Jack Deane – Belmullet, AB 

52. Name not displayed

53. Wilf Ouimet – Gunn, AB 

54

55. John Power – Thunder Bay, ZZ 

56. Shea McKinney – Squamish, BC 

57. Jared Schroeder – Grande Prairie, AB 

58. Omar Yepez – edmonton, AB 

59. Jim Gardner – Tofino, BC 

60. Jason Sarvas – Warburg, AB 

61. Brad Peavoy – Fox Creek, AB 

62. Scott Demas – Peace River, AB 

63. Ed Varty – Red Deer, AB 

64

65. Mark van Manen – Edmonton, ZZ 

66. John Loder – Edmonton, AB 

67. Ray Singharath – Edmonton, AB 

68. Eoin Clancy – Edmonton, AB 

69

70. Steve Towns – Calgary, AB 

71

72

73. Benjamin Bald – Calgary, AB 

74. Matthew Lechelt – Fort Saskatchewan, AB 

75. Name not displayed

76. Name not displayed

77

78. Rafal Cieplak – Calgary, AB 

79. John Snethun – Lougheed, AB 

80

81. Name not displayed

82. Rob Smadella – Edmonton, AB 

83. Ben Stange – ,  

84. Matt Kidd – Calgary, AB 

85. Jared Deeks – St. Albert, AB 

86

87. James Hamm – Grande Prairie, AB 

88. Randall Drouin – Edmonton, AB 

89. Joe Remenda – Calgary, AB 

90

91. Iwan Levin – Grande Prairie, AB 

92

93. Stew Wilson – Beaumont, AB 

94. Shaun Parker – Calgary, AB 

95

96

97. Nico DiPlacido – Mississauga, ON 

98. Devon Harris – Calgary, AB 

99. Chris Tomasich – Calgary, AB 

100. Chris Fleck – Vancouver , BC 

101

102. Brett Layden – , AB 

103. Ricky Reusser – Oakland, CA 

104

105

106. Darren Snell – Calgary, AB 

107. thomas perry – ,  

108. Mike Spafford – Red Deer, AB 

109

110. Trofim Martushev – Plamondon, AB 

111. RILEY HOWLETT – Vancouver, BC 

112. jeff raaphorst – Leduc County, AB 

113. Colby Morris – Dawson Creek, BC 

114

115. Cameron Sutherland – Calgary , AB 

116. Rene Buttar – Penticton, BC 

117. Graham Glennie – St albert, AB 

118. Sam Pridham – Kelowna, BC 

119. Dylan Green – St.albert, AB 

120

121. 

122. Bobby Lahoda – Calgary, AB 

123. Lee Furlotte – Olds, AB 

124. Michael Scarth – Calgary, AB 

125. Derek Kramar – Edmonton, AB 

126

127

128

129

130

131. Name not displayed

132

133. Patrick Dodsworth – Ottawa, ON 

134. Name not displayed

135. Christopher Tiner – Vancouver, BC 

136

137. Noel Pratt – Bowmanville, ON 

138

139. Horacio Galanti – Grande Prairie, AB 

140. Christian Stenner – Calgary, AB 

141. Dylan Weller – Grande Pointe, MB 

142. Todd Baranoski – Beausejour, MB 

143

144. Joda Hamilton – High River, AB 

145

146. Matt Burrows – Edmonton , AB 

147. Andreas Zapletal – Huntsville, ON 

148. Name not displayed

149

150. Daniel Thielmann – Debolt , AB 

151

152. Ryan Mihaiu – Grande Cache, AB 

153. Craig Rubis – Edmonton, AB 

154. Darren Bimm – Hamilton, ON 

155. Erik Kovessy – toronto, ON 

156. Tyler Paetkau – Edmonton, AB 

157. kellen rubis – Edmonton, AB 

158. Jeff Helm – Leduc County, AB 

159. Jeremy Thielmann – Grande Prairie, AB 

160

161. Jordan Jakubow – Edson, AB 

162

163. Craig Hunt – Fort Mcmurray, AB 

164. Liam Buchart – Edmonton, AB 

165. joffrey laurin – masham, PQ 

166

167

168

169. Dean Doige – Stony Plain, AB 

170. Robert Friskie – Edmonton, AB 

171. Dan Izzo – Edmonton, AB 

172. Jesse Hughes – Edmonton, AB 

173

174. Eric Thompson – Edmonton, AB 

175. Mark Leyte – Onoway, AB 

176. Chris Friskie – Edmonton, AB 

177. Alex Petrosky – Edmonton, AB 

178

179. Steve Lamontagne – Airdrie, AB 

180. Austen Bietenbeck – Vancouver, BC 

181. Luke Sykes – Squamish, BC 

182. Name not displayed

183. Ryan Smook – Grande Prairie , AB 

184. Ryan Patteson – Calgary, AB 

185. neil herle – calgary, AB 

186. Name not displayed

187. Name not displayed

188

189. Don Pryznyk – Calgary, AB 

190. Bradley Rush – Nanaimo, BC 

191

192. Bevan Payter – Fort Saskatchewan, AB 

193. Chris Warnke – Red Deer, AB 

194. Shaun Caron – Edmonton, AB 

195. Bradley Atkinson – Beaumont, AB 

196. christian hambrock – Hanover, ON 

197. Daylan Wizniuk – Camrose, AB 

198. Dustin Newton – Cochrane, AB 

199. Robert Wardaszko – Calgary, AB 

200. Brady Brookes – Grande Cache, AB 

201

202. Justin Atkinson – Spruce Grove , AB 

203

204. Dan Zacharias – Debolt, AB 

205. Name not displayed

206. Ron Woodruff – Edmonton, AB 

207. Ian St. Laurent – Victoria, BC 

208. John Adams – , NF 

209. Samuel Yamamoto – Lethbridge, AB 

210. Jesse Hulley – Calgary , AB 

211. BJ Ward – Athens, ON 

212

213. Kristian Toivonen – Grande Prairie, AB 

214. Doug Howson – Cochrane, AB 

215. Travis Bilou – Edmonton, AB 

216

217

218. Conor Furey – Edmonton, AB 

219. Ryan Meraw – sherwood park, AB 

220. David Fielder – Winnipeg, MB 

221. Elliot Brady – Sooke, BC 

222. Danny Kroll – Calgary, AB 

223. Jason Wright – Vancouver, BC 

224. Kevin Bone – Vancouver, BC 

225. Brad Schroeder – Edmonton, AB 

226. Nathan Higginson – Kelowna , BC 

227. Conrad Easby – Abbotsford, BC 

228. Chad Barber – BRACEBRIDGE, ON 

229. Joe dubois – sarnia, ON 

230

231. Michael Jodoin – Vernon, BC 

232

233. Eric Densmore – Coldstream , BC 

234

235. Stuart Schroeder – Sherwood Park, AB 

236

237. Nikita Ossipov – Airdrie, AB 

238. Stephen Cadieux – Kanata, ON 

239. Jase Wilson – Dawson Creek, BC 

240. Brayden Smith – Calgary, AB 

241. Kory Visscher – Edmonton, AB 

242

243

244

245. Jordan Kirkeby – Grande Cache, AB 

246. Jason Kinsella – Edmonton, AB 

247. Riley Suggett – Lacombe, AB 

248. Keith Allison – Cranbrook, BC 

249

250. Patrick Schryburt – Lake Country, BC 

251

252. Neil Munroe – Vernon, BC 

253

254. Jeff Adamson – Grasswood, SK 

255. Shane Ramteemal – Edmonton, AB 

256. Shaun Thomas – Edmonton, AB 



HydraPakGU Energy Labs

Sinister Sports Inc.
Box 460 Bellevue, AB, T0K 0C0
P: 1-403-563-6420
E:

©2020-2021 Sinister Sports Inc. All Rights Reserved.