Marathon List

Near Death Marathon

Have a look at the competition for the Canadian Death Race. Final numbers are only assigned on race day and the bib numbers shown may change.

Note that solo runners are not shown until they enter a gender and have selected to display their names.

= Sinister Triple competitor (used the Sinister Triple form to sign up)

Near Death Marathon Runners: 156


Solo Female

501. Name not displayed

502. Name not displayed

503. Jude Somerville – Prince George, BC 

504. Michelle Smith – Manning, AB 

505

506

507. Georgia Green – Fort St. John, BC 

508

509

510. Lisa Parsons – Calgary, AB 

511. Laura Townsend – Sherwood Park, AB 

512

513

514. Coryn Briggs – Grande Prairie , AB 

515. Chrizanne Aspeling – Peace River, AB 

516

517. Chelsey Kirkeby – Grande Prairie, AB 

518. Name not displayed

519. Hayley Gavin – Cochrane, AB 

520. Heather Verbaas – Bittern Lake, AB 

521

522. Luana Pesco Koplowitz – Flemington, NJ 

523. Name not displayed

524. Angela Villeneuve – Sherwood Park, AB 

525

526. Makennah Walker – Edmonton, AB 

527. Franki Morgan-Fenemore – Calgary, AB 

528

529. Kendra Irvine – Red Deer, AB 

530. Jessica Picard – Grande Prairie, AB 

531

532

533. Name not displayed

534

535

536. Ceejay Stark – Fort St. John , BC 

537

538

539. Lorissa Ireland – Sturgeon County, AB 

540. Marie-eve Pelchat – Edmonton, AB 

541. Hermione Ainsworth – Edmonton, AB 

542. Lisa Bratland – Hythe, AB 

543. Jenna Soroka – Edmonton, AB 

544

545

546

547. Melissa Mckinney – Squamish, BC 

548. Vera Koster – Lloydminster, SK 

549. Chelsea Turner – St Albert, AB 

550. Joanna Webb – Winnipeg, MB 

551. Harmony Luft – Crossfield, AB 

552

553

554. Kinza Barney – Grande Prairie, AB 

555

556. Erin Giles – Edmonton, AB 

557

558

559

560. Terra Rasmussen – Edmonton, AB 

561. Sandra Prosko – Parkland County, AB 

562. Marian Craig – Peace River, AB 

563. Angela Tessmer – Carstairs, AB 

564. Carla Rodriguez Dimitrescu – Edmonton, AB 

565. Emma Morgan – Calgary, AB 

566

567

568

569. Belinda Rappel – Prince George, BC 

570

571. Karen Kinshella – Peace River, AB 

572. Olive Toews – Grimshaw, AB 

573

574

575

576

577. Diane Brodeur – Kelowna, BC 

578. Veronique Gagnon Gagnon – Grande Prairie, AB 

579. Cassie Visser – Beaverlodge, AB 

580. Maryen Janelle Ordonia – Grande Prairie, AB 

581

582. Lianne Wright – Tomslake, BC 

583

584

585

586

587

588. Courtney Hughes – Grande Cache, AB 

589. Kadean Harding – DeBolt, AB 

590. Patricia Cieplak – OKOTOKS, AB 

591

592

593. Kyley Alexander – Grande Cache, AB 

594. Name not displayed

595. Kyla Presley – Parkland County, AB 

596. Nicole Steele – Sherwood park , AB 

597

598. Julia Fellers – Cecil Lake, BC 

599

600

601. Jessica McKenna – High River, AB 

602. Name not displayed

603

604. Name not displayed

605

606. Amanda Letestu – Edmonton, AB 

607. Lisa Irving – Beaver County, AB 

608

609

610. Breann Thiessen – Grande Prairie, AB 

611. Laura Blondin – Grande prairie , AB 

612

613. Lisa Urion – Beaverlodge, AB 

614

615

616. Annie-Claude Letendre – Whitehorse, YT 

617. Dawn Kowa – Chipman, AB 

618. Kim Turner – calgary, AB 

619

620

621. Name not displayed

622. Jackie Hildebrandt – Grande Prairie, AB 

623

624

625. Natalie Bogh – Grande Prairie, AB 

626

627. Angela Watt – Edmonton, AB 

628. Katherine Kruse – Fort St. John, BC 

629

630. Carolyn Porter – Grande prairie, AB 

631

632

633. Jessica Salsman – Spruce Grove, AB 

634. Tiffany Stroud – Stony plain, AB 

635. Karmen Suitor – Spruce grove, AB 

636

637. Name not displayed

638

639

640. Amanda Haberstock – Edmonton, AB 

641

642

643

644

645. Nealee Humphreys – Coldstream, BC 

646

647

648. frances lemoine – Edmonton, AB 

649

650. Monique Hommy – Grande Prairie , AB 

651

652

653

654. Jenn Thorson – Fort Saskatchewan , AB 

655. Anita Cardinal-Stewart – Edmonton, AB 



Solo Male

501

502

503

504

505. Name not displayed

506. Name not displayed

507

508. Tom Gabel – Regina, ZZ 

509. Hardy Hartwig – Gwynne, AB 

510

511

512. Loche mackinnon – Edmonton, AB 

513. Sameer Shakya – Calgary, AB 

514

515

516. Brandon Kirkeby – ,  

517

518

519

520

521. Rocio Lara Cortez – Leduc County, AB 

522

523

524

525. Derrit Daigle – Calgary/Lloydminster, AB 

526

527

528. Dwayne Goertzen – La Crete, AB 

529

530

531. Richard Koch – Saskatoon , SK 

532. Name not displayed

533

534. Mackenzie Brown – Lloydminster, AB 

535. Stewart Cook – Edmonton, AB 

536

537. Brandon Sperling – Grande Prairie, AB 

538. Luke Kitching – Sturgeon County, AB 

539

540

541

542

543

544. Kevin Strangway – Grande Prairie, AB 

545. David Checkel – Edmonton, AB 

546. Francois Cholette – Winnipeg, MB 

547

548

549

550

551

552. Richard Ireland – Sturgeon county, AB 

553. Logan Lazurko – Calgary, AB 

554

555. Gavin Coombs – Stony Plain, AB 

556

557. Omar Yepez – Edmonton, AB 

558. Trevor Pack – Airdrie, AB 

559. Fredrick Smotherman – Mukwonago, WI 

560

561

562

563

564

565

566. Steven Fitzsimons – Sherwood Park, AB 

567. Ross Thompson – Lloydminster, AB 

568. William Goodwin – Cobblehill, AB 

569

570. Kory Visscher – Edmonton, AB 

571

572

573. Name not displayed

574. Chris Minni – GRANDE PRAIRIE, AB 

575. Jeremy Thielmann – Grande Prairie, AB 

576. Martin Sosa – Edson, AB 

577

578

579

580

581. Stefan Pavlis – Dawson creek, BC 

582

583. Chuck Viergutz – Grande Cache, AB 

584. Marty Robertson – Edmonton, AB 

585. Steve Vince – Nelson, BC 

586. Josaiah Ordonia – Grande Prairie, AB 

587. Mike Morgan – High Level, AB 

588

589

590

591. Jeremy Cieplak – OKOTOKS, AB 

592. Scott Lowe – Spruce Grove, AB 

593

594

595

596

597. Colin Bullock – Grande Cache, AB 

598

599. Name not displayed

600. Andrew Giles – Edmonton, AB 

601

602

603. JW McKenna – High River, AB 

604

605. Leon Gerritse – Edmonton , AB 

606

607

608. Cory Watt – Beaver County, AB 

609. Brent McGregor – Black Diamond, AB 

610

611

612. Chris Cormack – Dawson creek , BC 

613

614. Stephen Neis – Calgary, AB 

615. Yash Kuntavalli – Winnipeg, MB 

616

617

618

619. Mike DeVries – Spruce Grove, AB 

620. Ian Coburn – Fernie, BC 

621

622

623. Ryan Fester – Grande Prairie, AB 

624. PAUL MORIN – EDMONTON, AB 

625

626. Andrew Cook – VICTORIA, BC 

627

628

629. Jamie Porter – Grande prairie , AB 

630

631. Lawrence Brown – Clyde, AB 

632. Gord Hughes – Grande Cache, AB 

633

634

635

636. Sean Boutilier – Hinton, AB 

637

638. Jackson Woren – Calgary, AB 

639. Johnathan Harris – Calgary, AB 

640

641. Trent Olesen – Blairmore, AB 

642. Mike MacNeil – Edmonton, AB 

643. Adam Harris – Vernon, BC 

644. Michael Jodoin – Vernon, BC 

645

646. Kane Dozorec – Sherwood Park, AB 

647. Matt Harley – Grande Cache, AB 

648

649. Matthew Scheffer – Edmonton, AB 

650

651. John Caulfield – Okanagan Falls, BC 

652. Chris Addison – Fort St. John, BC 

653. Bradley Rush – Nanaimo, BC 

654

655



HydraPakGU Energy Labs

Sinister Sports Inc.
Box 460 Bellevue, AB, T0K 0C0
P: 1-403-563-6420
E:

©2020-2021 Sinister Sports Inc. All Rights Reserved.