Solo Racer List

Registered Racers

Have a look at the competition for the CAT. Final numbers are only assigned on race day and the bib numbers shown may change.

Note that solo runners are not shown until they enter a gender and have selected to display their names.


Solo Female

1. Aimee Dewacht – Lethbridge, AB 

2. Natalie Shanahan – Edmonton, AB 

3. Brenda Shaughnessy – St. Albert, AB 

4

5

6

7

8. Laurie Cardinal – FORT ST JOHN, BC 

9

10

11

12

13

14

15. Karyn Highet – Calgary, AB 

16. Claire Allison – Calgary, AB 

17

18. Pam Drydale – Kimberley, BC 

19. Heather Tuckova – Lethbridge, AB 

20

21

22

23

24

25

26

27. VIRGINIA BALITSKI – ST. ALBERT, AB 

28

29

30. Chelsea Pasutto – Calgary, AB 

31

32. Name not displayed

33. Dallas Coote – Calgary, AB 

34. Miranda Brun – Fort Saskatchewan, AB 

35. Jackie Woodman – Blairmore, AB 

36

37. Karyn Highet – Calgary, AB 

38. Claire Allison – Calgary, AB 

39

40. vickie wiebe – Slave Lake, AB 

41

42

43. Name not displayed

44. Barb Helm – Slave Lake, AB 

45. Name not displayed

46

47. Rachel Sloan – Canmore, AB 

48

49

50. Amanda Frankel – Kimberley, BC 

51. Keegan Rumsey – Choteau, MT 

52

53. Tanis Tetreau – St Albert, AB 

54. Sasha Yasinski – Canmore, AB 

55. Kate Bouwsema – Lethbridge, AB 

56. Name not displayed



Solo Male

1

2

3

4. Michael Hamilton – Calgary, AB 

5. Marty Robertson – Edmonton, AB 

6. Ryan Corbiell – Slave Lake, AB 

7. Klemens von Eccher – Lethbridge, AB 

8

9. Derrick Carleton – Calgary, AB 

10. Marty Schmidt – Blairmore, AB 

11. Brett Routledge – Herbert, SK 

12. Kyla Jackson – Okotoks, AB 

13. Brian Morrell – Calgary, AB 

14. Barry Morrell – Westbank, BC 

15

16

17. Richard Thur – Kamloops , BC 

18

19

20. Brian Yorke – EDMONTON, AB 

21. Name not displayed

22. Mark Leishman – Pincher Creek, AB 

23. Name not displayed

24. David Weisgerber – Regina, SK 

25. Name not displayed

26. Syler Sabey – Claresholm, AB 

27

28. Roger Grylls – St. Albert, AB 

29. Name not displayed

30

31. Jordan Meyer – Calgary, AB 

32

33

34

35

36. Leif Godberson – Canmore , AB 

37

38

39. Jerimy Chisholm – Medicine Hat, AB 

40

41. Jason Wiebe – Slave Lake, AB 

42. Name not displayed

43

44

45

46. Name not displayed

47

48. Adam Mertens – Canmore, AB 

49. Jon Billiau – Canmore, AB 

50

51

52. Robin Robbins – Calgary, AB 

53

54

55

56



Altra RunningThe Bridge Sports PhysiotherapyHydraPakGord's Running Store

Sinister Sports Inc.
Box 460 Bellevue, AB, T0K 0C0
P: 1-403-563-6420
E:

©2020-2021 Sinister Sports Inc. All Rights Reserved.