54k List

Registered Racers

Have a look at the competition for the Black Spur Ultra. Final numbers are only assigned on race day and the bib numbers shown may change.

Note that solo runners are not shown until they enter a gender and have selected to display their names.

= Sinister Triple competitor (used the Sinister Triple form to sign up)

54k Female

1. Debbie Moe – St. Albert, AB 

2

3

4

5

6. Mindy Kelly – Lloydminster, AB 

7. Linda Parrish – Bassano, AB 

8. LORRAINE Wilkinson – Jasper, AB 

9. Elsie Hutton – Fort McMurray, AB 

10

11. toni Loewen – medicine hat, AB 

12

13. Rebecca Mackenzie – Carseland, AB 

14

15. Rebecca Grant – Calgary, AB 

16

17. Cait Bergeron – Edmonton, AB 

18. Faye Lowther – Edmonton, AB 

19

20

21

22

23. dawn marie kowal – Chipman, AB 

24

25. Deanne Miketon – Spruce Griove, AB 

26

27

28. Lynne Chisholm – Sherwood Park , AB 

29. Yasna Paola Martinez – Grande Prairie, AB 

30. Jennifer Walker – Brentwood Bay, BC 

31

32

33. Meagann Hareuther – Kelowna, BC 

34. Natasha Lunt – Cold Lake, AB 

35

36. Kristina Poitras – Beasley, BC 

37. Kristy Oonincx – Moose Jaw, SK 

38. Kayla Heebner – Moose Jaw, SK 

39

40

41

42

43

44

45. Sydney Low – Calgary, AB 

46

47

48. Julie Allison – Gibbons, AB 

49

50. Julie Reeme – Grande Prairie, AB 

51

52. Lauren Ladner – North Vancouver, BC 

53. Sarah Baker – Grande prairie, AB 

54

55

56. Lesley Pysyk – Dawson Creek, BC 

57

58

59. Kathleen MacDonald – Souris, PE 

60. Amanda Van Brabant – Sturgeon County , AB 

61. Erin Crawford – Roberts Creek, BC 

62. Christine Hodgeman – Grande Prairie, AB 

63. Kirstie Smith – Calgary AB, AB 

64

65

66

67

68. Name not displayed

69. Name not displayed

70

71. Jessica McKenna – High River, AB 

72

73

74. Jada Budd – Saskatoon, SK 

75. Casey Legault – North Vancouver, BC 

76. Madeleine Hawkins – North Vancouver, BC 

77

78

79

80. Vanessa Bourne – Calgary, AB 

81. Natasha Cowie – Calgary, AB 

82. Toni Craig – Fairview, AB 

83

84. Danielle Jones – Calgary, AB 

85. Gina Tranquada – Winnipeg, MB 

86

87. Makayla Bryson – Grovedale, AB 

88

89. Gillian Savage – North Vancouver, BC 

90

91

92. Jennifer Coleman – Black Diamond, AB 

93

94

95. Lianne Delarosbil – Calgary, AB 

96. Kara-Lyne Weaver – Canmore, AB 

97. Name not displayed

98. Paula Johnston – CALGARY, AB 

99. Brenna Anderson – Calgary, AB 

100. Natalie Saruk – Calgary, AB 

101. Lori Soderberg – Saskatoon, SK 

102. Brandi Venne – Saskatoon, SK 

103

104

105

106. Kailyn Nelson – Lethbridge, AB 

107. Marissa Markle – Lethbridge, AB 

108. Nadine Plett – Richmond, BC 

109

110. Sonia Law – Calgary, AB 

111

112. Skye Goosney – Grande Prairie, AB 

113

114. Name not displayed

115. Garnette Davidson – Sorrento, BC 

116

117. Amber Ashford – Calgary, AB 

118

119

120

121

122. Annie Starzynski – Spruce Grove, AB 

123

124

125

126. Morgan Dinsdale – Kaslo, BC 

127. Teal Gove – Calgary, AB 

128. Haley Pocaluyko – Fernie, BC 

129

130

131. jacqui gelineau – Kelowna, BC 

132

133

134. Alicia Woodside – Squamish, BC 

135

136



54k Male

1

2. Reid Johnson – Lac Ste Anne County, AB 

3. Nolan Jespersen – Stony Plain, AB 

4. Bruce Haley – Charlie Lake , BC 

5. leon gerritse – edmonton, AB 

6

7

8

9

10. Ray Singharath – Edmonton, AB 

11

12. David Forrest – Calgary, AB 

13

14. Elizabeth Amos – Grande Prairie, AB 

15

16. Larry Cecco – Victoria, BC 

17

18

19. Ron Mark – Edmonton, AB 

20. Rob Kopecky – Edmonton, AB 

21. David Buchanan – Edmonton, AB 

22. Loche mackinnon – Edmonton, AB 

23

24. Name not displayed

25

26. Desmond Card – Swan Hills , AB 

27. Reece Bailey – Lacombe, AB 

28

29

30

31. Name not displayed

32. Name not displayed

33

34

35. Jonathan Taylor – Canmore, AB 

36

37

38

39. Jeff McAloon – Pollockville, AB 

40. Shaun Hunter – calgary, AB 

41. Name not displayed

42. Richard Koch – Saskatoon , SK 

43. Name not displayed

44. Name not displayed

45

46. Dominique Drouin – Calgary, AB 

47. Gregory Malcolm – Widewater , AB 

48

49. Chris Mamen – Calgary, AB 

50

51. Kyle Suebzon – Winnipeg, MB 

52

53

54. Jim Ashford – Calgary, AB 

55. Stephen Neis – Lethbridge, AB 

56

57. Kevin Hancock – Devon, AB 

58. Colby Morris – Dawson creek, BC 

59

60

61

62

63

64. Andrew Strang – Calgary, AB 

65. Rick Loucks – Edmonton, AB 

66. Kevin Fisher – Kitchener, ON 

67. Collin Bondy – Kelowna, BC 

68

69

70. JW McKenna – High River, AB 

71

72. Dan VanSloten – , AB 

73. ADAM KAUKAS – Calgary, AB 

74

75

76

77. Owen Angus-Yamada – Hamilton, ON 

78. Steve Clark – Sarnia, ON 

79. Michael Parchewsky – Calgary, AB 

80

81

82

83. Geoffrey Martin – Edmonton, AB 

84

85

86. Andrew Giles – Edmonton, AB 

87

88. Matthew Wilton – Camrose, AB 

89

90. Brad Mercer – Edmonton, AB 

91. Don Liddell – Cranbrook, BC 

92

93. Darryl Marcocchio – Medicine Hat, AB 

94. Glenn Gowland – Calgary, AB 

95

96

97

98

99

100

101

102

103. Charles Perin – Victoria, BC 

104. Mark Loogman – Fort Saskatchewan, AB 

105. Name not displayed

106

107

108

109. Darrin Moreira – Lake Country, BC 

110

111. Matthew Barr – Grande Prairie, AB 

112

113. Robert Sinclair – Calgary, AB 

114

115

116. Name not displayed

117

118. Paul Simoes – Cranbrook, BC 

119. Brenden Stephen – Vancouver, BC 

120. neil farynowski – South Slocan, BC 

121. Robert Lazorko – Calgary, AB 

122

123. Alexander Mokin – Richmond Hill, ON 

124. Scott Moncur – Cochrane, AB 

125. Lee Telefson – Nelson, BC 

126

127

128

129. Kerry Gibson – vancouver, BC 

130. Josh Lynn – Calgary, AB 

131

132. Shawn Heming – Warfield, BC 

133. Brad Stevenson – Leduc County, AB 

134

135. Kelly Lang – Kamloops, BC 

136. Joe Goodwin – Blairmore , AB 



HydraPakGU Energy Labs

Sinister Sports Inc.
Box 460 Bellevue, AB, T0K 0C0
P: 1-403-563-6420
E:

©2020-2021 Sinister Sports Inc. All Rights Reserved.