Marathon List

Near Death Marathon

Have a look at the competition for the Canadian Death Race. Final numbers are only assigned on race day and the bib numbers shown may change.

Note that solo runners are not shown until they enter a gender and have selected to display their names.

= Sinister Triple competitor (used the Sinister Triple form to sign up)

Near Death Marathon Runners: 


Solo Female

501. Lorissa Ireland – Sturgeon , AB 

502

503. Jen Fontaine – Grande Prairie, AB 

504. Hannele Gordon – Calgary , AB 

505

506. Michelle Smith – Manning, AB 

507

508

509. Karlee Tollifson – Grande Prairie, AB 

510

511. BETHANY HUGHES – EDMONTON, AB 

512

513. Erin Schroeder – County of Grande Prairie , AB 

514

515. Amelinda Pearcey – Grande Prairie , AB 

516. Amanda Bartelds – Grande Prairie, AB 

517

518

519

520

521. Danica Hutton – Fort mcmurray, AB 

522. Annette Seitz – Grande Prairie, AB 

523

524. Diane McIntyre – Calgary , AB 

525

526. Sheila Koster – Nanaimo, BC 

527. Lori Thiessen – Grande Prairie , AB 

528

529

530. Jacqueline Hildebrandt – Grande Prairie, AB 

531. Kinza Barney – Grande Prairie, AB 

532. Emilie Lemieux – Bon Accord, AB 

533. Kelly Beland – Spruce Grove, AB 

534

535

536. Nicole Ross – Prince George, BC 

537. Leanne Robinson – Edmonton, AB 

538

539. Sarah Piepgrass-Gander – Grande Prairie, AB 

540. Jenna Soroka – Thorhild, AB 

541. Melissa Rogers – Manning, AB 

542. Amber Coleman – Devon, AB 

543

544. Hannah Lacoursiere – Rosetown, AB 

545. Jesse Lineham – Hinton, AB 

546

547

548. Nicole Reber – Grande Prairue, AB 

549

550. Carole Holt – Edmonton, AB 

551

552

553

554. Carla Rodriguez Dimitrescu – Edmonton, AB 

555

556

557. Name not displayed

558

559

560. Name not displayed

561

562

563

564

565. Janelle Ordonia – Grande Prairie, AB 

566. Nicole Viergutz – Grande Cache, AB 

567

568

569. Elizabeth Carson – Grande Cache, AB 

570. Sharon Zielasko – Yellowhead County, AB 

571

572. Name not displayed

573

574. Jinky Lemley – grande cache, AB 

575

576. Kim Romanufa – Sherwood Park, AB 

577

578. Katherine Kruse – Fort St. John, BC 

579. Lori Ratkai – Edmonton, AB 

580

581

582. Joanne Ireland – Tofield, AB 

583

584. Name not displayed

585. Name not displayed

586

587

588

589

590

591

592. Erin Clow – Beaverlodge , AB 

593. Angelica MacWilliams – Edmonton, AB 

594

595

596. Harmony Luft – Crossfield , AB 

597

598

599. Karen Ballinger – Calgary, AB 

600. Helen Moore – Grande Prairie , AB 

601. Ashley Minni – Grande Prairie, AB 

602

603. Joanne Biggs – Trenton, ON 

604

605

606. Name not displayed

607. Carleen Masik – Grande Prairie, AB 

608

609. Nadine King – Sexsmith , AB 

610. Lindsey Bouffard – Parkland county, AB 

611. Anet Julius – Ajax, ON 

612. Name not displayed

613. Sandra Prosko – Parkland County, AB 

614

615

616. Name not displayed

617

618

619

620. Argiery Butler – Grande Cache, AB 

621. Karen Palashniuk – Hinton, AB 

622. Kadean Harding – Bezanson, AB 

623. Shay Gillespie – Grande Prairie, AB 

624

625

626

627. Courtney Sovdi – Grande Cache, AB 

628. Name not displayed

629

630. Fiorella Litan Pineda – Montreal, PQ 

631. Name not displayed

632

633. RenĂ©e Desjardins – Winnipeg, MB 

634

635

636

637. Jennifer Parsons – Grimshaw , AB 

638. Name not displayed

639

640

641. Beatrix Levin – Grande Prairie, AB 

642. Name not displayed

643. Candace Green – Fort St John, BC 

644. Pike Krpan – Hamitlon, ON 

645

646. Christine Hodgeman – Olds, AB 

647

648

649. tammy gwilt – port alberni, BC 

650

651. Anna Shorte – Lloydminster , SK 

652

653. Justyna Kolodziej – Medicine Hat, AB 

654. Julie Bouck – Charlie Lake, BC 

655

656

657

658. Sybilla Heinemann – Leduc, AB 

659

660



Solo Male

501

502. David Checkel – Edmonton, AB 

503

504

505. Richard Ireland – Sturgeon County, AB 

506

507. Alex Bayley – Edmonton, AB 

508. Ryan Fester – Grande Prairie, AB 

509

510. Ron Claassen – Edmonton, AB 

511

512. Rob Kopecky – Edmonton, AB 

513

514. Tom Lineham – Hinton, AB 

515

516

517. Kelly Kostick – Clairmont , AB 

518. Brandon Sperling – Grande Prairie, AB 

519. Brady Masik – Grande Prairie, AB 

520. Bradley Kemash – Grande Prairie, AB 

521

522

523. Josh Piepgrass – EDMONTON, AB 

524

525. Robert Seitz – Grande Prairie , AB 

526

527

528. Sjouke Buruma – Peace River, AB 

529. Steve Shaw – Edmonton, AB 

530

531

532

533

534. Grant Lang – Drayton Valley, AB 

535. Sean Melrose – Lund, AB 

536

537

538. Jeff Myrfield – Edmonton, AB 

539

540

541

542

543. Shawn McCarthy – Calgary, AB 

544

545

546. Aubrey Sawchyn – Saskatoon, SK 

547. Jeff Ruthven – Moose jaw, SK 

548

549. Stephen Byrne – Nampa, AB 

550

551. Colin Ward – Edmonton, AB 

552. Omar Yepez – Edmonton, AB 

553. Joe Nicholson – GRANDE PRAIRIE, AB 

554

555. Robert Rogers – Manning, AB 

556. Cameron Harris – Grande Prairie, AB 

557

558. Glenn Gilje – Grande Prairie, AB 

559. Name not displayed

560

561. Jason West – Burlington, ON 

562. Adam Petry – Grande Prairie, AB 

563. Rob Lee – Lower Nicola, BC 

564. Chris Murphy – Hinton, AB 

565

566

567. Name not displayed

568. Kris Tansem – Sexsmith Alta, AB 

569

570

571. Chuck Viergutz – Grande Cache, AB 

572

573. Brandon Kirkeby – Grande Prairie, AB 

574

575. Joe Larsback – Fairview, AB 

576

577. Name not displayed

578

579

580. Walter Brown – Strathmore, AB 

581. Trevor Pack – Airdrie, AB 

582

583. Matthew Fidler – Tofield, AB 

584

585

586. Jordan Campbell – Edmonton, AB 

587. Gregory Bull – Grande Prairie, AB 

588. Name not displayed

589. Mark St. Pierre – Heritage Pointe, AB 

590. Harvey Mathies – Saskatoon , SK 

591. Keenan Kappel – Saskatoon, SK 

592

593

594. Pax Redding – Grande Prairie, AB 

595. Rory McKellar – Calgary, AB 

596

597. Josaiah Ordonia – Grande Prairie, AB 

598. Greg Mills – Edmonton, AB 

599

600

601

602. Joe Goodwin – Blairmore , AB 

603

604. Trent Goodwin – Cobblehill, BC 

605. Bradley Rush – Nanaimo, BC 

606

607

608. Chad Gardeski – Rocky Mountain House, AB 

609

610

611

612

613

614. Kevin Strangway – Grande Prairie, AB 

615. Name not displayed

616

617. Christopher Kwan – Lloydminster, AB 

618. Chris Minni – Grande prairie , AB 

619. Lance Minni – Olds, AB 

620

621

622

623

624. Jacob Jegodtka – Parkland County, AB 

625. Adam Fearnside – Grande Cache , AB 

626. Name not displayed

627

628

629. Jeremy Greening – Whitecourt, AB 

630

631

632. Hein Mynhardt – Dinsmore, SK 

633

634. Name not displayed

635. Mike DeVries – SPRUCE GROVE, AB 

636. David Little – Grande Prairie , AB 

637

638

639. Matthew Prineas – Edmonton, AB 

640. Dennis Seitz – Edmonton, AB 

641

642

643

644

645. Guido Bachman – Calgary, AB 

646

647. Dylan Posehn – Regina, SK 

648. Tylan Halewich – No, SK 

649

650. Gennady Sergeev – Edmonton, AB 

651

652. Brody Jespersen – Stony plain, AB 

653

654

655. Kyle Stark – Sherwood Park , AB 

656. Matthew Pranszka – Grande Prairie, AB 

657. Landon Meyers – Grande Cache , AB 

658

659. Name not displayed

660. Name not displayed



Altra RunningThe Bridge Sports PhysiotherapyHydraPak

Sinister Sports Inc.
Box 460 Bellevue, AB, T0K 0C0
E:

©2020-2022 Sinister Sports Inc. All Rights Reserved.