100-Miler List

Registered Racers

Have a look at the competition for the Sinister 7 Ultra. Final numbers are only assigned on race day and the bib numbers shown may change.

Note that solo runners are not shown until they enter a gender and have selected to display their names.

= Sinister Triple competitor (used the Sinister Triple form to sign up)

50k Solo Runners: 158

50-mile Solo runners: 162

100-mile Solo runners: 111



Solo Female

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10. Natasha Ramon – Calgary, AB 

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20. Sierra Ross – Calgary, AB 

21

22. Melissa Boisvenue – Redwood Meadows, AB 

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36. Carmen Ofner – St albert, AB 

37. Shantel Hunter – Okotoks, AB 

38. Corinne Fawcett – St. Albert, AB 

39. Kari Spencer – Calgary, AB 

40

41

42. Crystal Olive – Fort Macleod , AB 

43

44

45

46

47. Heidi Schmaltz – Lumsden, SK 

48

49

50

51

52

53

54

55

56

57

58

59

60

61

62

63

64

65

66

67

68

69. KRISTEN HANSEN – Edmonton, AB 

70. Vanessa Trofimenkoff – Edmonton, AB 

71

72

73

74

75

76

77. Sandra Prosko – Parkland County, AB 

78

79

80

81

82. Jen Kripki – saskatoon, SK 

83

84

85

86

87. Gerri Davidson – Vancouver, BC 

88

89

90. Name not displayed

91

92. Jude Ultra – Gibsons, BC 

93

94

95. Name not displayed

96

97. Claudia Blandford – Frank, AB 

98

99

100

101

102

103

104

105. Saritta Smith – Sundre, AB 

106

107

108

109. Eudiet Trollip – Edmonton, AB 

110

111. Cara Fulton – duchess, AB 



Solo Male

1. Dustin Newton – Cochrane, AB 

2. Danny Kroll – Calgary, AB 

3. Dexter Fuhrman – Terrace, BC 

4. Dallas Ansell – Edmonton, AB 

5. Jordan Skidnuk – North Vancouver, BC 

6. Colin Kershaw – Calgary, AB 

7. Name not displayed

8. Chris Bentley – Fernie, BC 

9. Ty Fehr – Lethbridge, AB 

10

11. Aurelien Lorin – Quebec, PQ 

12. Chris Pooley – Calgary, AB 

13. Dwayne Vanderveen – Calgary, AB 

14. Travis Pearson – Calgary, AB 

15. Daren Gallagher – Didsbury, AB 

16. Bert Starke – Calgary, AB 

17. Brian Morrell – Calgary, AB 

18. Nolan Fleming – Sherwood Park, AB 

19. Justin Davey – Winnipeg, MB 

20

21. Ryan Olynyk – Calgary, AB 

22

23. Stefan Schreiber – Edmonton, AB 

24. Jeff McLaren – Victoria, BC 

25. Dylan Winters – Calgary, AB 

26. Nicholas Richards – Dartmouth, NS 

27. Nick Holt – Edmonton, AB 

28. Andre Lefebvre – Fort McMurray, AB 

29. Morgan Boyle – Sherwood Park, AB 

30. Jim Gardner – Tofino, BC 

31. Greg Frey – Edam, SK 

32. Name not displayed

33. Matthew A Miller – Edmonton, AB 

34. Brett Layden – Bragg Creek, AB 

35. Harrison Smith – Calgary , AB 

36

37

38

39

40. Tyler Williams – Banff, AB 

41. Rich Forcier – Cochrane, AB 

42

43. Josh Clark – Calgary, AB 

44. Josh Kobelka – Brandon, MB 

45. Scott Herbst – Calgary, AB 

46. Ian Wahl – Leduc , AB 

47

48. Graham Thompson – Foothills, AB 

49. Ken Kaminski-Raab – Edmonton, AB 

50. Bocephus Hill – Calgary, AB 

51. Borrey Kim – Fort McMurray , AB 

52. Nathan Carr – Parkland County , AB 

53. Rick Richard – Calgary, AB 

54. David Willms – Calgary, AB 

55. Landon Hildebrand – Spruce Grove , AB 

56. Michael Wells – North Vancouver , BC 

57. Robert Lazorko – Calgary, AB 

58. Bruce Haley – Fort St John, BC 

59. Conrad Easby – Agassiz , BC 

60. Harry Seeley – Calgary, AB 

61. Francois Raath – Kamloops, BC 

62. Bob Higgins – Lethbridge, AB 

63. Samuel Harder – Cochrane, AB 

64. Evan Londry – Cochrane, AB 

65. James Buhler – Winnipeg, MB 

66. Jander Talen – Calgary, AB 

67. Adam Shubert – Cranbrook, BC 

68. Lawrence Yip – St Thomas, ON 

69

70

71. Cory Hunt – Lethbridge, AB 

72. Gary Hoogers – Edmonton, AB 

73. Murray Postnikoff – Breton, AB 

74. Devin Friesen – Saskatoon, SK 

75. Chris Postill – Sturgeon County , AB 

76. Joey MEISTERS – Summerland , BC 

77

78. Gavin Coombs – Stony Plain, AB 

79. Nick Kr√§tzler-Brindisi – Woodstock, VA 

80. Sean Collins – Ladner, BC 

81. Blaine Lesko – Edmonton, AB 

82

83. Cameron Bush – Toronto, ON 

84. Declan Colwell – Calgary, AB 

85. Mathew Popowich – Calgary, AB 

86. Vince vinceafowler@me.com – Calgary, AB 

87

88. Dylan Standing Alone – Cardston, AB 

89. Name not displayed

90

91. Joseph Bentley – Black Diamond, AB 

92

93. Andrew Pham – Golden, BC 

94. Neel Vora – San Mateo, CA 

95

96. Dan Beach – Garibaldi Highlands, BC 

97

98. Tj Mcconnell – Medicine hat, AB 

99. Matthew Link – West Kelowna, BC 

100. Matthew Saunders – Calgary, AB 

101. James MacDonald – Elk Point, AB 

102. Chris Friskie – Edmonton, AB 

103. Dean Seymour – sturgeon county, AB 

104. Name not displayed

105

106. Joda Hamilton – Coleman, AB 

107. Name not displayed

108. Scott Cooper – Calgary, AB 

109

110. Jon Sloman – Regina , SK 

111



Altra RunningThe Bridge Sports PhysiotherapyHydraPak Kanata BCMI

Sinister Sports Inc.
Box 460 Bellevue, AB, T0K 0C0
E:

©2020-2022 Sinister Sports Inc. All Rights Reserved.